Baldur's Gate II

Úvod
Baldur's Gate 2: Shadows of Amn Baldur's Gate 2: Throne of Bhaal

"Pán Zabíjení zahyne, avšak ve smrti zplodí smrtelné potomstvo. V jejich šlépějích bude následovat zmar."
- tak pravil moudrý Alaundo


14. 2. 2002
Jelikož je dnes sv. Valentýna a věřím, že jste si zamilovali BG2 i s datadiskem Throne of Bhaal, mám pro vás výbornou zprávu. Dokončili jsme překlad datadisku a nabízíme jej ke stažení. Neváhejte tedy ani minutu a stahujte.
Chci poděkovat všem zúčastněným za výbornou spolupráci.

Když jsem poprvé viděl, jaké množství textu obsahuje Baldur's Gate 2 (třikrát více než Baldur's Gate 1), málem jsem omdlel. Nakonec jsme však překlad zvládli ještě rychleji. Povedlo se to především zásluhou skvělého týmu překladatelů, kteří si ukrajovali desítky (ne-li stovky) hodin z volného času a s radostí přibližovali hru českým hráčům. Nic z toho by ale nebylo možné bez našich programátorů PeZe a Payocha, kteří vyrobili vpravdě geniální program k překladu (InfinityTranslator) jakož i spoustu utilitek, které nám velmi usnadnili práci. Dalším PeZovým počinem je instalátor, o němž se ještě zmíním. Všem, jenž jakoukoli měrou přiložili ruku k dílu, děkuji za výbornou spolupráci. Poděkování míří také k hráčům, kteří vybočili z davu a místo urážek či výhrůžek zvolili raději vlídné slovo a povzbuzení.

Nyní se krátce zmíním o jedné revoluční vlastnosti této češtiny. Pokud v instalátoru stisknete čudlík "Skloňování jména hrdiny", docílíte (jak jste jistě uhádli) správného skloňování jména své hlavní postavy. Hra anglické výroby s něčím takovým jako český pravopis nepočítá, tudíž veškerá zodpovědnost leží na vás. Do sedmi políček zapište jméno své postavy v sedmi pádech a vše je zařízeno. Pokud vás skloňování omrzí, zapište do všech sedmi políček <CHARNAME>. Po každé změně jména je nutné přeinstalovat češtinu (což je otázka několika chvil).

Máte-li rádi čísla a statistiky, nadešla vaše chvíle. Baldur's Gate II obsahuje 74107 textů o délce 7,4 MB, což odpovídá 4205 stranám. Do překladu se (větší či menší měrou) zapojilo celkem 65 překladatelů.

A kdo to vlastně spáchal?
Velmi potřební programátoři, téměř mágové: Payoch, PeZ
Překlad Throne of Bhaal
Překladatelé: Mirek Pospíšil, Josef Drobný, Kamila Clarová, David "IN" Hanáček, Jiří "Arahant" Holeček
Betatesteři: Erina, Gef, Snah, Pavel Jelínek
Překlad Shadows of Amn
Překladatelé: Josef Drobný, Mirek Pospíšil, Eljarad, Jiří "Arahant" Holeček, Thalen, Lukáš Rubeš, Jiří Havlík, Zdeněk Králíček, Zuzka Trundová, David "IN" Hanáček, Jiří Šimša, Martin Mostek, Foolisher, Adam Wicher, Petr Matušina, Tomáš Hertl, Jaroslav Matoušek, Ondra Vencovský, Declon, Ady, Mikis, Martin Olšovský, Jan Klos, Matouš Jaluška, Pavel Stingl, Tomáš "Claar" Jiroušek, Somnambulus, Lucie Šmídová, Arthur, Jiří "Bur" Rubeš, Mirek, Shadow, Jiří Janák, Marcus de Tycho, Panamon, Pavel Křikava, Martin Kočí, PeZ, Pavel Kelbl, Tomáš Jantač, Tomahawk, Mirek Krupa, Kuba Verbovský, Tomáš "Gyngy" Repák, QaQ, Vojtěch Šefler, Lukáš "BIT-mág" Dunajčík, Bypass, Honza Haubner, Lishak, Martin Zmeškal, Radek "Spider" Průcha, S. Sejkora, Gawein, Runner, Pavel "pauL" Dvořák, Peter Kremel, Redman, Dawe, Mirek Sadílek
Betatesteři: CEON, Divoška Jája, Jan Kravčík, Jan Novotný, Jiří "Bur" Rubeš, Lojza, Pavel Kučera, POLIS, Snah, Tomáš Písek, Vladimír Vaněk, Zdendys

A hurá pro češtinu!
Download češtiny

Pokud ještě nejste úplně rozhodnutí stáhnout si češtinu, prohlédněte si pár obrázků
BG2 CZ BG2 CZ BG2 CZ BG2 CZ BG2 CZ BG2 CZ BG2 CZ BG2 CZ BG2 CZ BG2 CZ

Čeština je uveřejněna se souhlasem Black Isle Studios. Abyste mohli češtinu používat, musíte legálně vlastnit kopii Baldur's Gate 2.


Hru vyrobila firma BioWare ve spolupráci s Black Isle a Interplay podle hry AD&D firmy TSR.